wide

Lularoe Christy Wiley Wells - Facebook Live Profile

  • Share
    Share Video

  • Facebook Card
    Card Demo

  • More
    Report this video as:
2579 2
You have already voted for this video.
Lularoe Christy Wiley Wells Facebook User Stats This is Lularoe Christy Wiley Wellss Facebook stats website page.
Lularoe Christy Wiley Wells Facebook User Stats
https://www.facebook.com/shopwithchristy
This is Lularoe Christy Wiley Wellss facebook live stats website page.
Lularoe clothing Lularoe Christy Wiley Wells live on facebook click and watch @shopwithchristy
Lularoe clothing page = Lularoe Christy Wiley Wells username = @shopwithchristy website = Page Likes = 2579
Facebook Live

Facebook Live was launched in August of 2015 with a clever campaign that made the platform available only to celebrities. This of course gave the app a lot of attention as Meerkat and Twitter’s Periscope were gaining traction. And by December of the same year, Facebook decided it was time to let more people in on the fun.

However, there is a big but! The Facebook Livestreaming app is only available to a limited group of iPhone owners. Although Facebook still hasn’t announced the availability of a Live app for Android based devices, you can use the Facebook Mentions app to stream live video if you don’t happen to own an iPhone.


Facebook kısa bir geçmişi olmasına rağmen şimdiden dünyanın en popülercanlı yayın platformlarından biri olmayı başardı. Facebook ile daha kaliteli yayın yapmanızı mümkün kılacak Facebook Producer nedir ve bu hizmet kimlere sunulacak? Twitter, markaların, basın kuruluşlarının ve diğer canlı yayın yapan kişilerinFacebook ve Twitter üzerinde oluşturdukları canlı yayınları yüksek kalite ile paylaşmalarını sağlayacak Facebook Producer’ı geliştirdi. Bundan böyle Twitter iş ortakları harici Twitter ve yazılmalar kullanarak, Facebook Producer üzerinden yüksek kaliteli yayınlar yapabilecekler. Böylece kullanıcılar hem günlük programları hem de takip ettiklerimarkaların oluşturdukları yüksek kaliteli Facebook yayınlarını izleyebilecekler. Facebook Producer için şimdiden birçok şirket anlaşması sağlandı ve her geçen gün başvurular artıyor. Bu özelliği kullanmak isteyen kullanıcıların Twitter temsilcileri ile konuşarak, şu linkten başvurularını yapmaları gerekiyor: facelive,Facebook Live Profile

Categories:
Related