Live on Fb

Live
FM100.5 MCOT News Network · +100 Views
Live
MiOriente · +100 Views
Live
Ti Na Nguyen · +100 Views
Live
TheCaloss · +100 Views
Live
Noticiero Noti5 · +100 Views
Live
Mai Thảo · +100 Views

Radio Dhoni 91.2 FM - Facebook Live Profile

 2 Views

Radio Dhoni 91.2 FM Facebook User Stats
https://www.facebook.com/radiodhoni91.2fm
This is Radio Dhoni 91.2 FMs facebook live stats website page.
Bekijk de nieuwste video's van Radio Dhoni 91.2 FM.
page = Radio Dhoni 91.2 FM username = @radiodhoni91.2fm website = Page Likes = 472
Facebook Live

Facebook Live was launched in August of 2015 with a clever campaign that made the platform available only to celebrities. This of course gave the app a lot of attention as Meerkat and Twitter’s Periscope were gaining traction. And by December of the same year, Facebook decided it was time to let more people in on the fun.

However, there is a big but! The Facebook Livestreaming app is only available to a limited group of iPhone owners. Although Facebook still hasn’t announced the availability of a Live app for Android based devices, you can use the Facebook Mentions app to stream live video if you don’t happen to own an iPhone.


Facebook bir bağımlılık haline gelmişken bir çok insan için, onlar daha büyük kitlelere ve daha fazla kullanıcının peşindeler. Facebook profesyonel çekimlerin, 360 derece videoların yayınlandığı daha kalabalık ve kurumsal bir platform olmayı hedefliyor. Samsung Mobile Başkanı özür Diledi Facebook, Producer özelliği ile haber odalarına girmeyi başardı. Bu özellik dün tanıtılırken asıl Facebook’un meşhur canlı yayın özelliğinin dışına çıkıldı. Facebook Producer bölümünde profesyonel kamera, canlı yayın araçları, drone ve canlı yayın yazılım araçları ile canlı yayın yapabilmeyi sağlıyor. Tahminlere göre 360 derece çekimlere de bu canlı yayın özelliğini kullanabilir hale getirecek. Facebook Producer, bireysel anlamda başvuru yapan yayıncıları kabul ederken asıl hedefleri arasında Twitter’ın iş ortakları ve basın kuruluşları var. Facebook Producer’ın ne kadar yaygınlaşıp büyüyeceğini ben de merakla takip edeceğimfacelive,Facebook Live Profile

Show more
Facebook Comments

Live on Fb

Live
FM100.5 MCOT News Network · +100 Views
Live
MiOriente · +100 Views
Live
Ti Na Nguyen · +100 Views
Live
TheCaloss · +100 Views
Live
Noticiero Noti5 · +100 Views
Live
Mai Thảo · +100 Views